imagesCABR8Y3M

Özellikle yüz bölgesinde yıllar içerisinde ciltte gevşeme ve sarkmalar oluşmaktadır. Bu sarkma ve gevşemelerin asıl sebebi cildin elastin ve kollajen liflerindeki azalmadır. Bütün yüz gençleştirme yöntemlerinde amaç bu yapıların yerine konması ve cilt tonusunun geri kazanılmasını sağlamaktır. Son yıllarda geliştirilen PDO  (polydioxanone) içerikli sütürler sayesinde, orta yaş gurubu hastalarda ameliyatsız yüzde gençleşme ve gerilme sağlanabilmektedir.

PDO ipler bir tür ameliyat ipi olup 6-8 ay içerisinde vücut tarafından emilir. İpler bu emilim esnasında cilt altında reaksiyona sebep olur, kan dolaşımını ve kollajen sentezini arttırır. Bu sayede cilt tonusunu artırarak cildin gerilmesine ve yenilenmesine neden olur.

İşlem nasıl yapılır?

İşlem poliklinik şartlarında yapılmaktadır. Uyuşturucu krem sürüldükten sonra, gerilmesi istenen ve kırışıkların yoğun olduğu  bölgelere cilt altına özel iğnelerle girilerek PDO ipler konulmaktadır. İşlem yaklaşık 30 dk kadar sürer.

Hangi bölgelere uygulanır?

Özellikle yanaklar, boyun, alın ve dudaklarda sıkça kullanılır. Bunun yanı sıra kol içlerine ve vücudun diğer alanlarına da uygulanabilir.

İşlem sonrası

İşlemden sonra hasta günlük aktivitelerine dönebilir. Bazen 1 hafta kadar süren ve makyajla kapatılabilen hafif morluklar olabilir

Etkisi ne kadar sürer?

Ciltte gerilme ve gençleşme yaklaşık 4 hafta sonra başlar ve 2-3 yıl kadar etkinliği devam eder.

 

 

 

FacebookTwitterGoogle+Paylaş